Neděle 26. března 2023, svátek má Emanuel
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet
  • Neděle 26. března 2023 Emanuel

Trestní stíhání premiéra Petra Fialy dle § 409 - Styky ohrožující mír

21. 03. 2022 12:06:17
Zde je návrh na trestní oznámení na premiéra Fialu dle § 409, který zní: „ Občan České republiky nebo osoba bez státní příslušnosti, která má na jejím území povolen trvalý pobyt, jež v úmyslu přivodit válku

nebo ozbrojenou akci proti České republice nebo jinému státu sama nebo prostřednictvím jiného naváže nebo udržuje styky s cizí mocí, bude potrestána odnětím svobody na tři léta až dvanáct let....“

A nyní tedy návrh:
My, níže podepsaní, podáváme tímto trestní oznámení na prof. PhDr. Petra Fialu, Ph.D., LLM, předsedu vlády ČR, se sídlem Praha 1, Nábřeží E. Beneše 4, pro podezření ze spáchání trestného činu dle § 409 odst.1 tr.zák., Styky ohrožující mír, neboť v úmyslu přivodit válku nebo ozbrojenou akci proti České republice nebo jinému státu udržuje styky a podporuje cizí moc, která usiluje o rozšíření válečného konfliktu na Ukrajině do dalších zemí Evropy.

Odůvodnění

Dne 15.3.2022 jednali v Kyjevě s ukrajinským prezidentem Volodymyrem Zelenským premiéři Mateusz Morawiecki, Petr Fiala, slovinský premiér Janez Janša a polský vicepremiér Jaroslaw Kaczyński.(1)
Na této schůzce premiér Fiala podpořil požadavek ukrajinského prezidenta Zelenského na vytvoření bezletové zóny nad Ukrajinou, což by ovšem znamenalo vážné riziko eskalace války na Ukrajině do dalších evropských zemí.
Po návratu premiér Petr Fiala řekl na tiskové konferenci:

„Ukrajina potřebuje především dodávky zbraní. Lidé tam statečně bojují, ale proti obrovské převaze mají šanci jen tehdy, pokud jim západní státy dodají dostatek vybavení, jako jsou protitankové a protiletadlové střely. Mohou si sami vytvořit bezletovou zónu, pokud budou mít dostatek protiletadlových raket a vybavení,“(2)

Prezident Zelenskyj požadavek bezletové zóny neustále opakuje, naposledy před americkým Kongresem, a tím evidentně usiluje o rozšíření konfliktu na další země:

„Zelenskyj znovu hovořil o vytvoření bezletové zóny, což ovšem Západ vytrvale odmítá kvůli obavám z přímé konfrontace mezi jednotkami NATO a ruskými silami. "Žádáme toho příliš?" tázal se prezident, přičemž navrhl i "alternativu" v podobě dodávek protileteckých systémů. Konkrétně hovořil o "S-300 a podobných systémech", čímž odkazoval na ruskou protivzdušnou techniku, kterou mají ve výbavě i členské státy NATO Slovensko, Bulharsko a Řecko.

Přání by se mu mohlo brzy vyplnit, neboť vláda USA se podle amerických médií chystala ještě dnes oznámit nový balík obranné pomoci v hodnotě stovek milionů dolarů, který zahrnuje i protiletecké střely. USA už na Ukrajinu poslaly tisíce protitankových střel, granátomety nebo systémy pro monitorování vzdušného prostoru, napsala agentura AP.“ (4)

Ohledně zmíněné bezletové zóny můžeme citovat americké experty pro Záležitosti národní bezpečnosti CH. M. Faulknera a doc. Anrew Stiglera:

„Označení oblasti za bezletovou zónu zakazuje určitým letadlům létat nad zavedenou oblastí.

Aby byly bezletové zóny účinné, vyžadují věrohodnou hrozbu vojenské akce, pokud cílová země poruší zakázaný vzdušný prostor a pošle do této oblasti letadla.

Jinými slovy, země, která vyhlásí bezletovou zónu, pak musí být připravena prosazovat chráněný prostor. Vymáhání může zahrnovat řadu možností, včetně střelby na letadla, která porušila zónu....
Zavedení a vynucování bezletové zóny na Ukrajině představuje značné riziko eskalace konfliktu...

Bylo by to také poprvé, kdy by jaderná mocnost, jako je Rusko, podléhala takovému zákazu...

Tyto faktory vytvářejí neobvyklou úroveň vážného rizika eskalace války.

Americký ministr zahraničí Antony Blinken varoval, že bezletová zóna zahrnuje vyslání "letadel NATO do ukrajinského vzdušného prostoru ... sestřelovat ruská letadla."

Ruský prezident Vladimir Putin řekl, že Rusko bude považovat každé takové letadlo USA nebo NATO "za účastníky vojenského konfliktu", což naznačuje, že vojenská reakce Ruska by byla pravděpodobná.

Není také jasné, jak užitečné by bylo zavedení leteckých kontrol nad Ukrajinou. Ruské letectvo bylo během této války překvapivě neaktivní. Místo toho Rusko útočí na Ukrajinu především prostřednictvím operací pozemních sil, včetně střelby a raket.

OSN odhaduje, že ve válce bylo dosud zabito nejméně 636 civilistů. Většina těchto civilistů byla zabita ruskými raketami, střelnými zbraněmi, raketami a dělostřelectvem – ne letadly...

...bezletová zóna nad celou Ukrajinou by tyto útoky nezastavila. (3)

Z toho je zřejmé, že také premiérovi Fialovi nejde o ukončení války, ale o její eskalaci do dalších zemí Evropy, pokud by Rusko zaútočilo na dodavatele těchto protiletadlových zbraní.

Úmyslné zavinění je patrné také z toho, že k této misi neměl premiér Fiala oficiální pověření ani od Evropské komise, ani od velení NATO.

Na základě těchto skutečností jsme přesvědčeni, že zde jsou důvody k zahájení úkonů trestního řízení směřujících k objasnění a prověření uvedených skutečností. Zároveň tímto žádáme, abychom byli do jednoho měsíce od podání tohoto oznámení vyrozuměni o výsledcích vyšetřování a učiněných opatřeních.

Prameny:
(1) Evropa vám stojí po boku, ujistil premiér Fiala při návštěvě v Kyjevě (ceskenoviny.cz)
(2) Fiala řekl, jak vytvořit nad Ukrajinou bezletovou zónu (slovanskenebe.com)
(3) Ukraine wants a no-fly zone. What does this mean, and would one make any sense in this war? (theconversation.com)
(4) Zelenskyj od Kongresu USA žádal pomoc proti ruským letadlům i další sankce (ceskenoviny.cz)

Autor: Pavel Dudr | pondělí 21.3.2022 12:06 | karma článku: 0.00 | přečteno: 49x

Další články blogera

Pavel Dudr

Petice proti válce

Zde je text petice, kterou adresujeme Poslanecké sněmovně, protože její usnesení je pro vládu ČR závazné: Naléhavě žádáme Poslaneckou sněmovnu, aby zakázala Vládě ČR vývoz zbraní na Ukrajinu, neboť to prodlužuje válečný konflikt,

29.5.2022 v 18:27 | Karma článku: 0.00 | Přečteno: 27 | Diskuse

Pavel Dudr

Americký expert: Jednota Německa a Ruska je pro nás jedinou hrozbou

Zde je video z Chicagského koncilu o globálních hrozbách, kde americký geopolitický prognostik George Friedman popisuje problém Ukrajiny z pohledu USA v roce 2015:

25.4.2022 v 18:33 | Karma článku: 0.00 | Přečteno: 49 | Diskuse

Pavel Dudr

Trestný čin proti míru P. Fialy a J. Černochové - dodávky útočných zbraní na Ukrajinu

ČR nyní posílá desítky tanků T-72 na Ukrajinu podle (1,2), což je jasným a flagrantním porušením Charty OSN a tím i našich zákonů, neboť existuje § 410, Porušení mezinárodních sankcí

8.4.2022 v 15:54 | Karma článku: 7.85 | Přečteno: 223 | Diskuse

Pavel Dudr

Premiér Fiala podporuje válku, která zabíjí tisíce lidí a nás ožebračuje

Tuto válku Rusko již prohrálo, říká analytik M. Smetana (1), ale neuvedl, kdo ji tedy vyhrál. Ukrajina to rozhodně není, když ztratila tolik lidí, území, domů a 6 miliónů uprchlíků domovy opustilo.

4.4.2022 v 21:07 | Karma článku: 0.00 | Přečteno: 32 | Diskuse

Další články z rubriky Společnost

Pavel Liprt

Poklady ze Svijan

„V čem je naše pivo jiné? V tom, že je stále stejné.“ To prohlásil sládek pivovaru Svijany a já jsem se to rozhodl prověřit.

25.3.2023 v 22:02 | Karma článku: 0.00 | Přečteno: 52 | Diskuse

Pavel Liprt

Svijanská kněžna a moje královna

Teprve s pivem je žízeň krásná. Moje žena i bez piva, ale s tím chmelovým zázrakem jí to sluší ještě více.

25.3.2023 v 21:00 | Karma článku: 0.00 | Přečteno: 78 | Diskuse

Oto Kaděrka

Lež je nejlepší politický kuchař

Nevím jestli sledujete jak to neslyšel (Juračka) a přesto k tomu tiskovku svolal. Nebo jak je potřeba zastropovat a mimořádně zdanit aby se zisku pomohlo s energetickou krizí.

25.3.2023 v 12:13 | Karma článku: 28.45 | Přečteno: 452 | Diskuse

Karel Trčálek

Greténismus prof. Václava Klause má vzestupnou tendenci

V rozhovoru, který velevážený prof. Klaus laskavě poskytl dnešním Lidovým novinám se prof. Václav Klaus už zcela otevřeně hlásí ke svému zelenému fanatismu!

25.3.2023 v 8:43 | Karma článku: 19.99 | Přečteno: 411 | Diskuse

Pavel Ďuran

Změna času? Mně osobně je to buřt! Nebo skoro buřt!

Máme to řadu let pravidelně dvakrát do roka. Vždycky se najde někdo, kdo zaníceně brojí proti změně středoevropského času na čas letní (a naopak). A já, bloud, to pravidelně nevydržím.

25.3.2023 v 7:17 | Karma článku: 15.40 | Přečteno: 294 | Diskuse
Počet článků 194 Celková karma 0.00 Průměrná čtenost 1076

Vystudoval strojní fakultu VUT Brno, bývalý konstruktér a projektant obuvnických strojů, potom podnikatel ve strojírenství, nyní důchodce, bydlí ve Zlíně,nezávislý publicista publikující v Pravém prostoru a EP Shark, amatérský klimatolog se zaměřením na klimatické změny a Nový zelený úděl, atd.
 Nyní řeší hlavně původ nových variant koronaviru SARS-CoV-2, tedy  příčiny pokračování  pandemie. 

Nervozita roste. Padající Deutsche Bank stáhla dolů korunu i pražskou burzu

Od záchrany problémové švýcarské banky Credit Suisse ještě neuplynul ani týden a investoři opouštějí další potenciální...

Hrozí ekonomický kolaps? Analytici varují před Minského momentem

Selhání bankovních institucí, otřesy na finančních trzích a pokračující nejistota zvyšuje podle mnohých odborníků...

Ukrajinská pobřežní obrana zničila plány na vylodění u Oděsy

Flotila ukrajinského námořnictva dostala na začátku ruské invaze na frak, ale její „suchozemská“ pobřežní obrana...

Herečka Jenovéfa Boková porodila, z Witowské je nevlastní babička

Jenovéfa Boková a její partner Adam Kolář v pátek odpoledne potvrdili, že herečka a hudebnice už porodila a šťastní...

Tom Cruise se dcerou Suri pyšnil. Už ho neviděla deset let, míří na vysokou

Tom Cruise se od roku 2006 do roku 2013 rád ukazoval na veřejnosti s dcerou Suri v náručí. Před deseti lety však ze...