Neděle 26. března 2023, svátek má Emanuel
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet
  • Neděle 26. března 2023 Emanuel

Další verzi o umělém původu varianty Omikron

28. 01. 2022 21:56:28
Představuje ruský akademik, profesor Petr Čumakov, který je známý tím, že už v roce 2020 odmítl oficiální čínskou verzi o přirozeném, zoonotickém původu wuhanského viru SARS-CoV-2.

Poskytl rozhovor několika ruským i zahraničním médiím, z nichž můžeme citovat:
„Biolog prof. Čumakov: „ Podle struktury Omikronu je nyní nemožné říci, zda je umělého nebo přírodního původu. Existují technologie, které tyto rozdíly skryjí. Každý student biologického oddělení však ví, že existuje technologie bioselekce. Jedná se o poměrně starou metodu přeměny nebezpečného viru na oslabený kmen (živá kultura mikroorganismu s ostře oslabenou nebo zcela ztracenou virulencí). Takové kmeny byly použity více než jednou jako živé vakcíny..... Říkám tomu "headfire" /přestřelka/, když je vypuštěna nízkopatogenní varianta viru, která na své cestě zametá všechny patogenní varianty.
Redaktor: Ale mohlo by to být nebezpečné?
"Je to nebezpečné, nehádám se. Virus se může rekombinovat, proměnit se v monstrum atd. ...
Ale já, stejně jako mnoho mých dalších kolegů, znovu potvrzuji: možnost laboratorního původu "Omikronu" nelze vyloučit.“ (1)

„Profesor Petr Čumakov, člen Ruské akademie věd, se domnívá, že tento kmen je"super oslabený". Skvělé, že? Ve skutečnosti je pro ruského virologa" zcela zřejmé, že se jedná o umělé dílo". Vědom si skutečnosti, že tuto teorii lze nazvat konspirační, ji přesto prohloubil: "Nyní se rozhodli ukončit pandemii, protože nastal čas na drastické změny ve světě. V příštích třech nebo čtyřech měsících se toho hodně změní." Ale kdo se mohl rozhodnout "zastavit" pandemii covidu? "Ten, kdo to způsobil"....
O mutacích přítomných ve variantě Omikron tvrdí, že všechny tyto známé mutace byly dány dohromady, ale existují tam "tři aminokyseliny", jejichž uspořádání se podle vědce nemohlo vytvořit přirozeně.“ (2)

A dále:
„Ruský akademik a profesor Pjotr Čumakov: Virus má naprosto neuvěřitelnou a umělou konstrukci, tzv. planární podobu, která se vyučuje na ruských vysokých školách v oboru rekombinantních virů. Je to umělý konstrukt, objekt, který nemůže pocházet z přirozeného mutačního procesu v přírodě.“ (3)

Z toho vyplývá, že ruský vědec došel ke stejnému závěru o umělém původu Omikronu jako čínští vědci, o jejichž studii jsme zde již psali (4), ale podstatně jiným způsobem. Jejich studie Důkaz o myším původu Omikronu sice neříká, o jaké myši se jedná, ale američtí vědci se tou otázkou zabývali a zjistili, že předchozí varianty koronaviru nemohou infikovat myši domácí a tudíž v nich ani nemohla vzniknout varianta Omikron:
"Bezprecedentní počet substitucí nalezených v genomu Omikronu vyvolává otázky o jeho původu," napsali autoři...
vědci říkají, že se podívali na to, zda by se Omikron vázal na receptory v myších, norkových nebo luskouních buňkách.
Zjistili, že Omikron by se vázal na myší buňky, ale ne na ostatní zvířata - a řekli, že předchozí varianty viru se nevázaly na žádné z těchto tří.“ (5)

Čínští vědci ovšem neřeší budoucí vývoj pandemie ani se nezabývají motivací těch, kteří by nové varianty mohli uměle připravovat. Takže na ověření hypotézy o budoucím vývoji pandemie prof. Čumakova si budeme muset počkat do jara, kdy se ukáže její reálnost, tedy zda se opět objeví nějaká nová varianta , horší než je Omikron, nebo neobjeví. Zatím tomu však nevěří ani vlády zemí, kde se tvrdě připravuje povinné očkování. A zde (6) je video z konference, kde MUDr. Peková hovoří o tom, jak snadné je vyrábět nové varianty koronaviru, třeba i doma v kuchyni.

Vyšetřovací verze, kterou sledujeme, ovšem říká, že Omikron je především útok na Čínu. Protože je velký problém, aby se tam nějaký virus vůbec dostal, a kvůli jejich nulové toleranci musí být co nejvíce infekční a málo patogenní, aby lidé ani nevěděli, že ho chytli..
A tomu odpovídá právě to, co říká prof. Čumakov, že byl takto vyvinut záměrně.
Přitom Omikron už má dvě varianty a ta druhá, BA.2, která byla vypuštěna asi 4 týdny po BA.1, je ještě více infekční než BA.1
Zde (7) je zpráva o tom, že čínští vědci objevili v JAR nový typ koronaviru NeoCoV, z čehož je zřejmé že už pátrají a hledají tu „jeskyni“, ze které „netopýři“ vylétávají, na rozdíl od WHO, kterou původ Omikronu asi nezajímá.

Prameny:

(1) Biologist Chumakov explained the version about the artificial origin of “Omicron” (fox-24.com)
(2) Variante Omicron, il virologo russo Pyotr Chumakov sull’origine: “Forse creata artificialmente. Ha tre amminoacidi che non possono comparire naturalmente”. Ma il biologo Angelo Vescovi... – ITALYREVIEW MAGAZINE
(3) Ze světa | AE News | Strana 4 (aeronet.cz)
(4) Čeští vědci jásají nad posledním výtvorem bioteroristů, Omikronem | Pravý prostor (pravyprostor.cz)
(5) Omicron Variant: Study Says Mice Could Be Mutation Source – NBC New York
(6) Konference lékařů a odborníků na současnou covid situaci | AC24.cz
(7) Vědci z Wu-chanu objevili nový koronavirus. Má se šířit rychleji a být smrtelnější - Novinky.cz

Autor: Pavel Dudr | pátek 28.1.2022 21:56 | karma článku: 0.00 | přečteno: 19x

Další články blogera

Pavel Dudr

Petice proti válce

Zde je text petice, kterou adresujeme Poslanecké sněmovně, protože její usnesení je pro vládu ČR závazné: Naléhavě žádáme Poslaneckou sněmovnu, aby zakázala Vládě ČR vývoz zbraní na Ukrajinu, neboť to prodlužuje válečný konflikt,

29.5.2022 v 18:27 | Karma článku: 0.00 | Přečteno: 27 | Diskuse

Pavel Dudr

Americký expert: Jednota Německa a Ruska je pro nás jedinou hrozbou

Zde je video z Chicagského koncilu o globálních hrozbách, kde americký geopolitický prognostik George Friedman popisuje problém Ukrajiny z pohledu USA v roce 2015:

25.4.2022 v 18:33 | Karma článku: 0.00 | Přečteno: 49 | Diskuse

Pavel Dudr

Trestný čin proti míru P. Fialy a J. Černochové - dodávky útočných zbraní na Ukrajinu

ČR nyní posílá desítky tanků T-72 na Ukrajinu podle (1,2), což je jasným a flagrantním porušením Charty OSN a tím i našich zákonů, neboť existuje § 410, Porušení mezinárodních sankcí

8.4.2022 v 15:54 | Karma článku: 7.85 | Přečteno: 223 | Diskuse

Pavel Dudr

Premiér Fiala podporuje válku, která zabíjí tisíce lidí a nás ožebračuje

Tuto válku Rusko již prohrálo, říká analytik M. Smetana (1), ale neuvedl, kdo ji tedy vyhrál. Ukrajina to rozhodně není, když ztratila tolik lidí, území, domů a 6 miliónů uprchlíků domovy opustilo.

4.4.2022 v 21:07 | Karma článku: 0.00 | Přečteno: 32 | Diskuse

Další články z rubriky Věda

Kamil Krbálek

Znalostní revoluce

Nová technologická revoluce právě začala. Je načase dát jí jméno. Informační revoluce končí a umělé inteligence startují další.

24.3.2023 v 9:18 | Karma článku: 7.23 | Přečteno: 169 | Diskuse

Pavol Dančanin

Pozitivistická teória poznania – bod 3)

Metafyzika (aspoň v mojom podaní) má teda jeden problém: Kde chýba jednoznačná skúsenosť prístupná všetkým ľuďom, pojmy sú prázdne alebo mnohoznačné.

23.3.2023 v 9:08 | Karma článku: 0.00 | Přečteno: 42 | Diskuse

Dana Tenzler

Konec čínské mise na Marsu

Zdá se, že činnost čínského roveru na povrchu Rudé planety ustala. Od minulého podzimu se nepohnul z místa a podle snímků z oběžné dráhy to vypadá, že je silně zaprášený. (délka blogu 5 min.)

23.3.2023 v 8:00 | Karma článku: 22.58 | Přečteno: 353 | Diskuse

Jan Fikáček

Je foton skutečně nehmotný?

V popularizačních médiích můžeme číst, že se při atomovém výbuchu mění část hmotnosti atomů na energii, ba dokonce na čistou energii. Touto čistou energií mají být především fotony. Pojďme toto tvrzení trochu prozkoumat.

21.3.2023 v 9:07 | Karma článku: 19.91 | Přečteno: 640 | Diskuse

Pavol Dančanin

Pozitivistická teória poznania – bod 1) a 2)

Otázka poznania je vlastne otázkou objavu. To, čo nazývame poznanie, a čo čítame v učebniciach, je genéza objavov. Objavom napríklad je, že kresadlom sa dá vyrobiť oheň.

21.3.2023 v 7:16 | Karma článku: 0.00 | Přečteno: 53 | Diskuse
Počet článků 194 Celková karma 0.00 Průměrná čtenost 1076

Vystudoval strojní fakultu VUT Brno, bývalý konstruktér a projektant obuvnických strojů, potom podnikatel ve strojírenství, nyní důchodce, bydlí ve Zlíně,nezávislý publicista publikující v Pravém prostoru a EP Shark, amatérský klimatolog se zaměřením na klimatické změny a Nový zelený úděl, atd.
 Nyní řeší hlavně původ nových variant koronaviru SARS-CoV-2, tedy  příčiny pokračování  pandemie. 

Nervozita roste. Padající Deutsche Bank stáhla dolů korunu i pražskou burzu

Od záchrany problémové švýcarské banky Credit Suisse ještě neuplynul ani týden a investoři opouštějí další potenciální...

Hrozí ekonomický kolaps? Analytici varují před Minského momentem

Selhání bankovních institucí, otřesy na finančních trzích a pokračující nejistota zvyšuje podle mnohých odborníků...

Ukrajinská pobřežní obrana zničila plány na vylodění u Oděsy

Flotila ukrajinského námořnictva dostala na začátku ruské invaze na frak, ale její „suchozemská“ pobřežní obrana...

Herečka Jenovéfa Boková porodila, z Witowské je nevlastní babička

Jenovéfa Boková a její partner Adam Kolář v pátek odpoledne potvrdili, že herečka a hudebnice už porodila a šťastní...

Tom Cruise se dcerou Suri pyšnil. Už ho neviděla deset let, míří na vysokou

Tom Cruise se od roku 2006 do roku 2013 rád ukazoval na veřejnosti s dcerou Suri v náručí. Před deseti lety však ze...