Pondělí 5. června 2023, svátek má Dobroslav
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet
  • Pondělí 5. června 2023 Dobroslav

Další verzi o umělém původu varianty Omikron

28. 01. 2022 21:56:28
Představuje ruský akademik, profesor Petr Čumakov, který je známý tím, že už v roce 2020 odmítl oficiální čínskou verzi o přirozeném, zoonotickém původu wuhanského viru SARS-CoV-2.

Poskytl rozhovor několika ruským i zahraničním médiím, z nichž můžeme citovat:
„Biolog prof. Čumakov: „ Podle struktury Omikronu je nyní nemožné říci, zda je umělého nebo přírodního původu. Existují technologie, které tyto rozdíly skryjí. Každý student biologického oddělení však ví, že existuje technologie bioselekce. Jedná se o poměrně starou metodu přeměny nebezpečného viru na oslabený kmen (živá kultura mikroorganismu s ostře oslabenou nebo zcela ztracenou virulencí). Takové kmeny byly použity více než jednou jako živé vakcíny..... Říkám tomu "headfire" /přestřelka/, když je vypuštěna nízkopatogenní varianta viru, která na své cestě zametá všechny patogenní varianty.
Redaktor: Ale mohlo by to být nebezpečné?
"Je to nebezpečné, nehádám se. Virus se může rekombinovat, proměnit se v monstrum atd. ...
Ale já, stejně jako mnoho mých dalších kolegů, znovu potvrzuji: možnost laboratorního původu "Omikronu" nelze vyloučit.“ (1)

„Profesor Petr Čumakov, člen Ruské akademie věd, se domnívá, že tento kmen je"super oslabený". Skvělé, že? Ve skutečnosti je pro ruského virologa" zcela zřejmé, že se jedná o umělé dílo". Vědom si skutečnosti, že tuto teorii lze nazvat konspirační, ji přesto prohloubil: "Nyní se rozhodli ukončit pandemii, protože nastal čas na drastické změny ve světě. V příštích třech nebo čtyřech měsících se toho hodně změní." Ale kdo se mohl rozhodnout "zastavit" pandemii covidu? "Ten, kdo to způsobil"....
O mutacích přítomných ve variantě Omikron tvrdí, že všechny tyto známé mutace byly dány dohromady, ale existují tam "tři aminokyseliny", jejichž uspořádání se podle vědce nemohlo vytvořit přirozeně.“ (2)

A dále:
„Ruský akademik a profesor Pjotr Čumakov: Virus má naprosto neuvěřitelnou a umělou konstrukci, tzv. planární podobu, která se vyučuje na ruských vysokých školách v oboru rekombinantních virů. Je to umělý konstrukt, objekt, který nemůže pocházet z přirozeného mutačního procesu v přírodě.“ (3)

Z toho vyplývá, že ruský vědec došel ke stejnému závěru o umělém původu Omikronu jako čínští vědci, o jejichž studii jsme zde již psali (4), ale podstatně jiným způsobem. Jejich studie Důkaz o myším původu Omikronu sice neříká, o jaké myši se jedná, ale američtí vědci se tou otázkou zabývali a zjistili, že předchozí varianty koronaviru nemohou infikovat myši domácí a tudíž v nich ani nemohla vzniknout varianta Omikron:
"Bezprecedentní počet substitucí nalezených v genomu Omikronu vyvolává otázky o jeho původu," napsali autoři...
vědci říkají, že se podívali na to, zda by se Omikron vázal na receptory v myších, norkových nebo luskouních buňkách.
Zjistili, že Omikron by se vázal na myší buňky, ale ne na ostatní zvířata - a řekli, že předchozí varianty viru se nevázaly na žádné z těchto tří.“ (5)

Čínští vědci ovšem neřeší budoucí vývoj pandemie ani se nezabývají motivací těch, kteří by nové varianty mohli uměle připravovat. Takže na ověření hypotézy o budoucím vývoji pandemie prof. Čumakova si budeme muset počkat do jara, kdy se ukáže její reálnost, tedy zda se opět objeví nějaká nová varianta , horší než je Omikron, nebo neobjeví. Zatím tomu však nevěří ani vlády zemí, kde se tvrdě připravuje povinné očkování. A zde (6) je video z konference, kde MUDr. Peková hovoří o tom, jak snadné je vyrábět nové varianty koronaviru, třeba i doma v kuchyni.

Vyšetřovací verze, kterou sledujeme, ovšem říká, že Omikron je především útok na Čínu. Protože je velký problém, aby se tam nějaký virus vůbec dostal, a kvůli jejich nulové toleranci musí být co nejvíce infekční a málo patogenní, aby lidé ani nevěděli, že ho chytli..
A tomu odpovídá právě to, co říká prof. Čumakov, že byl takto vyvinut záměrně.
Přitom Omikron už má dvě varianty a ta druhá, BA.2, která byla vypuštěna asi 4 týdny po BA.1, je ještě více infekční než BA.1
Zde (7) je zpráva o tom, že čínští vědci objevili v JAR nový typ koronaviru NeoCoV, z čehož je zřejmé že už pátrají a hledají tu „jeskyni“, ze které „netopýři“ vylétávají, na rozdíl od WHO, kterou původ Omikronu asi nezajímá.

Prameny:

(1) Biologist Chumakov explained the version about the artificial origin of “Omicron” (fox-24.com)
(2) Variante Omicron, il virologo russo Pyotr Chumakov sull’origine: “Forse creata artificialmente. Ha tre amminoacidi che non possono comparire naturalmente”. Ma il biologo Angelo Vescovi... – ITALYREVIEW MAGAZINE
(3) Ze světa | AE News | Strana 4 (aeronet.cz)
(4) Čeští vědci jásají nad posledním výtvorem bioteroristů, Omikronem | Pravý prostor (pravyprostor.cz)
(5) Omicron Variant: Study Says Mice Could Be Mutation Source – NBC New York
(6) Konference lékařů a odborníků na současnou covid situaci | AC24.cz
(7) Vědci z Wu-chanu objevili nový koronavirus. Má se šířit rychleji a být smrtelnější - Novinky.cz

Hlasujte ve finále ankety Blogera roku

Autor: Pavel Dudr | pátek 28.1.2022 21:56 | karma článku: 0.00 | přečteno: 19x

Další články blogera

Pavel Dudr

Petice proti válce

Zde je text petice, kterou adresujeme Poslanecké sněmovně, protože její usnesení je pro vládu ČR závazné: Naléhavě žádáme Poslaneckou sněmovnu, aby zakázala Vládě ČR vývoz zbraní na Ukrajinu, neboť to prodlužuje válečný konflikt,

29.5.2022 v 18:27 | Karma článku: 0.00 | Přečteno: 32 | Diskuse

Pavel Dudr

Americký expert: Jednota Německa a Ruska je pro nás jedinou hrozbou

Zde je video z Chicagského koncilu o globálních hrozbách, kde americký geopolitický prognostik George Friedman popisuje problém Ukrajiny z pohledu USA v roce 2015:

25.4.2022 v 18:33 | Karma článku: 0.00 | Přečteno: 52 | Diskuse

Pavel Dudr

Trestný čin proti míru P. Fialy a J. Černochové - dodávky útočných zbraní na Ukrajinu

ČR nyní posílá desítky tanků T-72 na Ukrajinu podle (1,2), což je jasným a flagrantním porušením Charty OSN a tím i našich zákonů, neboť existuje § 410, Porušení mezinárodních sankcí

8.4.2022 v 15:54 | Karma článku: 7.85 | Přečteno: 229 | Diskuse

Pavel Dudr

Premiér Fiala podporuje válku, která zabíjí tisíce lidí a nás ožebračuje

Tuto válku Rusko již prohrálo, říká analytik M. Smetana (1), ale neuvedl, kdo ji tedy vyhrál. Ukrajina to rozhodně není, když ztratila tolik lidí, území, domů a 6 miliónů uprchlíků domovy opustilo.

4.4.2022 v 21:07 | Karma článku: 0.00 | Přečteno: 32 | Diskuse

Další články z rubriky Věda

Dana Tenzler

Objev planety, která se podobá Zemi

Vědci se věnují další planetě, která nápadně připomíná naši Zemi. Na jejím povrchu může existovat tekutá voda - a dokonce také vulkanismus. Je vzdálená jen 86 světelných roků. (délka 5 min. )

5.6.2023 v 8:00 | Karma článku: 17.62 | Přečteno: 224 | Diskuse

Martin Tuma

Jak se loví kvantové příšerky a proč už jich více nebude 3

Odpovědi na proč a jak funguje vesmír. Psáno pro Tima, mého syna, ale určitě si to rádi přečtou i jiní.

2.6.2023 v 14:14 | Karma článku: 5.19 | Přečteno: 112 | Diskuse

Zdenek Slanina

Akademické neuvěřitelnosti: (ne 2 šíbři & 2 Nobelisté, teď) To "ohrožení obranyschopnosti"

Předešla kauza 2 udavačů a 2 Nobelistů mohla být před happyendem vykolejena nesmyslným obviněním z ohrožení obranyschopnosti, což je i poučná ukázka nebezpečnosti akademických udavačů. Ale i tento podraz nakonec skončil happyendem

2.6.2023 v 5:22 | Karma článku: 22.14 | Přečteno: 444 |

Dana Tenzler

Jak vypadá budoucnost Sluneční soustavy

Slunce se v daleké budoucnosti promění v rudého obra. Jaký bude osud Země a ostatních planet? (délka blogu 3 min.)

1.6.2023 v 8:00 | Karma článku: 23.21 | Přečteno: 366 | Diskuse

Dana Tenzler

Vznik planet - nové úvahy (2)

Nové poznatky, které vědci získali při pozorování cizích hvězdných soustav. Kuiperův pás, Oortův oblak a migrace planet. (délka blogu 3 - 5 min.)

29.5.2023 v 8:00 | Karma článku: 16.78 | Přečteno: 186 | Diskuse
Počet článků 194 Celková karma 0.00 Průměrná čtenost 1076

Vystudoval strojní fakultu VUT Brno, bývalý konstruktér a projektant obuvnických strojů, potom podnikatel ve strojírenství, nyní důchodce, bydlí ve Zlíně,nezávislý publicista publikující v Pravém prostoru a EP Shark, amatérský klimatolog se zaměřením na klimatické změny a Nový zelený úděl, atd.
 Nyní řeší hlavně původ nových variant koronaviru SARS-CoV-2, tedy  příčiny pokračování  pandemie. 

Triatlonistka se chlubí fotkou ze závodu, na plavkách měla menstruační krev

„Takhle vypadá ženský sport. Čím více bariér se nám podaří zbourat, tím lépe,“ napsala Emma Pallant-Browne na...

Vláda téměř vyčerpala rozpočet. Stanjura se chystá zasáhnout co nejdřív

V květnu skončil státní rozpočet ve schodku 271,4 miliard korun, v dubnu to bylo dvě stě. Schválený rozpočet přitom za...

Kráska opustila armádu, aby se stala nejpřitažlivější řidičkou kamionu

Osmadvacetiletá Nicolle z Velké Británie si říká Trucker Baddie a je řidičkou kamionu. Dříve pracovala pro armádu, ale...

Jsme na prahu epidemie srdečního selhání, vyléčit se nedá, říká kardiolog

Premium Zatímco infarkt zná každý, povědomí o srdečním selhání je malé. Často se mylně zaměňuje právě za infarkt či zástavu...

Hanka Kynychová nafotila sexy fotky. S klientkami probírá i menopauzu

Lektorka fitness a cvičitelka Hanka Kynychová (55) přiznává, že s nastupující menopauzou je třeba změnit ve svém životě...