Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Odpověď radnice Praha - Březiněves ohledně dětského ozdravného pobytu v Maroku

2. 04. 2017 1:40:23
Obdržel jsem odpověď z radnice Městské části Praha - Březiněves ohledně mých obav z posílání dětí na ozdravný tábor do Maroka, který zde v plném znění přetiskuji:

Vážený pane inženýre,

tímto si Vám dovoluji jménem Městské části Praha - Březiněves, odpovědět na Váš email, a to i přesto, že nám není známa Vaše identita, ale jen emailová adresa. Váš email tak nepovažujeme za žádost o poskytnutí informace ve smyslu zákona č. 106/1999 Sb., o svobodném přístupu k informacím, ve znění pozdějších předpisů, neboť chybí tímto zákonem požadovaná Vaše identifikace.

K odpovědi nás vede především názor, že šíříte spíše jen paniku, pokud na svém blogu na adrese http://dudr.blog.idnes.cz/blog.aspx?c=594044 uvádíte, že by se měla radnice v Březiněvsi posíláním místních dětí (naše poznámka - jako kompenzaci za umístění skládky v lokalitě), dopustit přípravy trestných činů teroru, únosu a znásilnění dítěte. Navíc formou zločinné spolčení, když uvádíte doslova formu organizovaného zločinu.

Předně je třeba konstatovat, že soukromý ozdravný pobyt dětí (byť s finanční podporou) je věcí zcela dobrovolnou a záleží jen na každém ze zákonných zástupců dítěte (účastníka zájezdu), zda dá souhlas s vycestováním dítěte. Pokud se dítě zájezdu účastní, společně s ním se cesty účastní vždy jeho zákonný zástupce, který si sám hradí veškeré související náklady v plné výši! Městská část není školským, ani zdravotním, či obdobným zařízením.

Dále, pokud byste se seznámil s aktuální bezpečnostní situací v Maroku, na stránkách MZV ČR: http://www.mzv.cz/jnp/cz/encyklopedie_statu/afrika/maroko/cestovani/other.html, dozvěděl byste se, že: "Maroko je v současnosti politicky a ekonomicky stabilní zemí. Bezpečnostní situace v Maroku na hlavních turistických trasách je dobrá, avšak i na turisticky atraktivních místech je žádoucí dbát zvýšené pozornosti a pozorně si všímat, co se děje okolo vás. Stejně jako v Evropě není ani v Maroku možné vyloučit teroristické útoky. Marocké orgány však nebezpečí nepodceňují, jsou v tomto směru trvale velmi aktivní a nadstandardně spolupracují s bezpečnostními orgány evropských států a USA.”

Stejně tak na stránkách MZV ČR, v sekci Varování před cestami http://www.mzv.cz/jnp/cz/cestujeme/varovani_pred_cestami/index.html

není uvedeno Maroko, dtto v sekci Aktuáoní doporučení a varování

http://www.mzv.cz/jnp/cz/cestujeme/aktualni_doporuceni_a_varovani/index.html?zn=M-N

V dnešní době jistě nelze bohužel vyloučit riziko teroristického útoku kdekoliv ve světě, ale Vaše dedukce a mix přímo nesouvisejících odkazů u Vašeho článku, jsou přinejmenším zavádějící.

Ostatně Vaší logikou by bylo nutné podat trestní oznámení na všechny cestovní kanceláře, které nabízejí zájezdy do Maroka, potažmo do míst, kde již byl teroristický útok spáchán.

Je jistě Vaším právem podat trestní oznámení, v některých případech dokonce zákonnou povinností a nikterak Vám v tom nebráníme. Nicméně si Vám dovoluji zásadně doporučit nejprve ověřit skutečný stav věci a případně se poradit s právníkem, než Vaše domněnky začnete veřejně publikovat. Uveřejnění Vašich dojmů a názorů, na rozdíl od samotného podání trestního oznámení, Vás totiž zavazuje a to se všemi důsledky eventuálního protiprávního jednání.

V této chvíli nebudeme činit právní kroky na ochranu dobrého jména zastupitelů naší Městské části, neboť jsme přesvědčeni, že obsah Vašeho článku je dán toliko neznalostí zákona, případně snahou dosáhnout karmy - hodnocení autora blogu a nehodláme zbytečně zatěžovat ani nás, ani orgány činné v trestním řízení prověřováním, zda jste se případně dopustil trestného činu pomluvy. Nicméně předpokládáme, že tuto odpověď v nezkrácené verzi uveřejníte přímo pod Vaším článkem, nikoliv jen v diskusi ke článku.

S pozdravem

Mgr. Tomáš Sekera, MBA

i.s. Městská část Praha - Březiněves

K tomu mohu jen dodat, že tyto informace jsou sice pravdivé, ale týkají se minulosti zatímco já řeším budoucnost, tedy vývoj a ten je horší, než jsem se domníval. Zde např mapa míst svévolného zadržování migrantů, podle (1). A tedy si myslím, že účastníci tohoto ozdravného pobytu by rozhodně přijali změnu na Chorvatsko nebo Bulharsko, pokud by tu možnost měli.

Prameny:

(1) https://beatingborders.wordpress.com/2015/02/17/mise-a-jour-ii-des-deportations-en-cours-de-migrants-en-provenance-des-forets-de-nador/

Autor: Pavel Dudr | neděle 2.4.2017 1:40 | karma článku: 21.99 | přečteno: 1142x

Další články blogera

Pavel Dudr

V Praze- Vršovicích začíná vznikat první no-go zóna?

Parlamentní listy napsaly o tom, jak se chovají migranti v Praze 10. Tak vznikají no-go zóny, když slabší povahy se budou stěhovat jinam a najednou tam budou volné byty, do kterých se mohou nastěhovat další. A nejsou to uprchlíci.

29.6.2017 v 17:29 | Karma článku: 41.79 | Přečteno: 3065 | Diskuse

Pavel Dudr

Pozvání židovských uprchlíků z Francie do ČR

Prezident Macron nás nedávno kritizoval, že odmítáme přijímat uprchlíky, a tak zde navrhujeme, jak bychom mohli napravit svou reputaci. Možná by konečně přišli i ti lékaři a inženýři, na které už dva roky čekáme.

26.6.2017 v 13:06 | Karma článku: 43.25 | Přečteno: 3380 | Diskuse

Pavel Dudr

Rodičovské únosy dětí v EU

Každé 2 minuty je v Evropě hlášeno chybějící dítě. Tyto počty zahrnují útěky z domova, rodičovské a kriminální únosy, pohřešování v důsledku úrazů atd. Ale 60.854 případů jsou únosy dítěte jedním z rodičů

21.6.2017 v 22:21 | Karma článku: 6.77 | Přečteno: 325 | Diskuse

Pavel Dudr

Velmi záslužná iniciativa JUDr . Kláry Samkové

Klára Samková se svými kolegyněmi organizuje projekt O islámu do knihoven, jehož cílem je seznámit veřejnost s radikálním islámem, který se nyní v Evropě šíří. (2)

16.6.2017 v 0:17 | Karma článku: 30.28 | Přečteno: 1991 | Diskuse

Další články z rubriky Občanské aktivity

Jan Mlčoch

Babišovo hnutí směřuje k triumfálnímu vítězství, bude vládnout jednobarevně s Okamurou.

Poté, co se rozpadlo spojenectví KDU a STAN, se dále tříští spektrum subjektů, které budou hrát nevýznamnou roli, ba dokonce někteří roli marginální, až na jednoho. Výrazně zesílí vliv SPD Tomia Okamury.

26.7.2017 v 20:44 | Karma článku: 14.60 | Přečteno: 872 | Diskuse

Bedřich Dvořák

Plán zrušit Obamacare se Trumpovi nevydařil

Jsem zastánce nové politiky v USA. Naši političtí poradci pořád nepochopili změny v USA a tak vše komentují jako porážky Trumpa. Neznám program Obamacare. Jedno je jasné. Celosvětový vývoj směřuje k zajištění lékařské péče

26.7.2017 v 11:31 | Karma článku: 8.80 | Přečteno: 387 | Diskuse

Most mezi námi

Letní fotosoutěž - vyhlášení

Naše malá letní fotosoutěž skončila. Snad jste se u ní alespoň trošku bavili. A nyní je tedy na čase vyhlásit vítěze.

26.7.2017 v 8:30 | Karma článku: 5.16 | Přečteno: 219 | Diskuse

Libor Fleischhans

Kus polského železa a hlíny prodávaný desetitisícům motoristů za pět tisíc!

Přijel k nám majitel Ford Focus s problémem, že auto jede po opakovaných opravách v autoservisu v nouzovém režimu a svítí kontrolka. To, co jsme při inspekci odhalili, předčilo naše nejhorší očekávání...

25.7.2017 v 22:51 | Karma článku: 30.59 | Přečteno: 2637 | Diskuse

Bedřich Dvořák

Kdo tančí, když sousedovi chcípla koza ?

Momentálně řeší celosvětové společenství nemocných politiků správné sankce vůči Krymu.Nyní jsou aktuální plynové turbíny do elektráren a dokončování mostu na Krym.Prostě jsou Rusové naši nepřátelé a tak jim ta koza musí chcípnout.

25.7.2017 v 21:42 | Karma článku: 32.21 | Přečteno: 816 | Diskuse
Počet článků 130 Celková karma 31.86 Průměrná čtenost 1343

Vystudoval strojní fakultu VUT Brno, bývalý konstruktér a projektant obuvnických strojů, potom podnikatel ve strojírenství, nyní důchodce, bydlí ve Zlíně,amatérský kosmolog se zaměřením na mimozemské civilizace a sféricky symetrické Le Maitreovy modely vesmíru, člen Valašské královské astronomické společnosti, žák proslulého sudiče Augustina Navrátila z Lutopecen.

Seznam rubrik

Napište mi

Vzkaz autorovi


Zbývá 1000 znaků.


Toto opatření slouží jako ochrana proti webovým robotům.
Při zapnutém javaskriptu se pole vyplní automaticky.


více


Najdete na iDNES.cz

mobilní verze
© 1999–2017 MAFRA, a. s., a dodavatelé Profimedia, Reuters, ČTK, AP. Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu MAFRA, a. s., zakázáno. Provozovatelem serveru iDNES.cz je MAFRA, a. s., se sídlem
Karla Engliše 519/11, 150 00 Praha 5, IČ: 45313351, zapsaná v obchodním rejstříku vedeném Městským soudem v Praze, oddíl B, vložka 1328. Vydavatelství MAFRA, a. s., je členem koncernu AGROFERT.