Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Odpověď radnice Praha - Březiněves ohledně dětského ozdravného pobytu v Maroku

2. 04. 2017 1:40:23
Obdržel jsem odpověď z radnice Městské části Praha - Březiněves ohledně mých obav z posílání dětí na ozdravný tábor do Maroka, který zde v plném znění přetiskuji:

Vážený pane inženýre,

tímto si Vám dovoluji jménem Městské části Praha - Březiněves, odpovědět na Váš email, a to i přesto, že nám není známa Vaše identita, ale jen emailová adresa. Váš email tak nepovažujeme za žádost o poskytnutí informace ve smyslu zákona č. 106/1999 Sb., o svobodném přístupu k informacím, ve znění pozdějších předpisů, neboť chybí tímto zákonem požadovaná Vaše identifikace.

K odpovědi nás vede především názor, že šíříte spíše jen paniku, pokud na svém blogu na adrese http://dudr.blog.idnes.cz/blog.aspx?c=594044 uvádíte, že by se měla radnice v Březiněvsi posíláním místních dětí (naše poznámka - jako kompenzaci za umístění skládky v lokalitě), dopustit přípravy trestných činů teroru, únosu a znásilnění dítěte. Navíc formou zločinné spolčení, když uvádíte doslova formu organizovaného zločinu.

Předně je třeba konstatovat, že soukromý ozdravný pobyt dětí (byť s finanční podporou) je věcí zcela dobrovolnou a záleží jen na každém ze zákonných zástupců dítěte (účastníka zájezdu), zda dá souhlas s vycestováním dítěte. Pokud se dítě zájezdu účastní, společně s ním se cesty účastní vždy jeho zákonný zástupce, který si sám hradí veškeré související náklady v plné výši! Městská část není školským, ani zdravotním, či obdobným zařízením.

Dále, pokud byste se seznámil s aktuální bezpečnostní situací v Maroku, na stránkách MZV ČR: http://www.mzv.cz/jnp/cz/encyklopedie_statu/afrika/maroko/cestovani/other.html, dozvěděl byste se, že: "Maroko je v současnosti politicky a ekonomicky stabilní zemí. Bezpečnostní situace v Maroku na hlavních turistických trasách je dobrá, avšak i na turisticky atraktivních místech je žádoucí dbát zvýšené pozornosti a pozorně si všímat, co se děje okolo vás. Stejně jako v Evropě není ani v Maroku možné vyloučit teroristické útoky. Marocké orgány však nebezpečí nepodceňují, jsou v tomto směru trvale velmi aktivní a nadstandardně spolupracují s bezpečnostními orgány evropských států a USA.”

Stejně tak na stránkách MZV ČR, v sekci Varování před cestami http://www.mzv.cz/jnp/cz/cestujeme/varovani_pred_cestami/index.html

není uvedeno Maroko, dtto v sekci Aktuáoní doporučení a varování

http://www.mzv.cz/jnp/cz/cestujeme/aktualni_doporuceni_a_varovani/index.html?zn=M-N

V dnešní době jistě nelze bohužel vyloučit riziko teroristického útoku kdekoliv ve světě, ale Vaše dedukce a mix přímo nesouvisejících odkazů u Vašeho článku, jsou přinejmenším zavádějící.

Ostatně Vaší logikou by bylo nutné podat trestní oznámení na všechny cestovní kanceláře, které nabízejí zájezdy do Maroka, potažmo do míst, kde již byl teroristický útok spáchán.

Je jistě Vaším právem podat trestní oznámení, v některých případech dokonce zákonnou povinností a nikterak Vám v tom nebráníme. Nicméně si Vám dovoluji zásadně doporučit nejprve ověřit skutečný stav věci a případně se poradit s právníkem, než Vaše domněnky začnete veřejně publikovat. Uveřejnění Vašich dojmů a názorů, na rozdíl od samotného podání trestního oznámení, Vás totiž zavazuje a to se všemi důsledky eventuálního protiprávního jednání.

V této chvíli nebudeme činit právní kroky na ochranu dobrého jména zastupitelů naší Městské části, neboť jsme přesvědčeni, že obsah Vašeho článku je dán toliko neznalostí zákona, případně snahou dosáhnout karmy - hodnocení autora blogu a nehodláme zbytečně zatěžovat ani nás, ani orgány činné v trestním řízení prověřováním, zda jste se případně dopustil trestného činu pomluvy. Nicméně předpokládáme, že tuto odpověď v nezkrácené verzi uveřejníte přímo pod Vaším článkem, nikoliv jen v diskusi ke článku.

S pozdravem

Mgr. Tomáš Sekera, MBA

i.s. Městská část Praha - Březiněves

K tomu mohu jen dodat, že tyto informace jsou sice pravdivé, ale týkají se minulosti zatímco já řeším budoucnost, tedy vývoj a ten je horší, než jsem se domníval. Zde např mapa míst svévolného zadržování migrantů, podle (1). A tedy si myslím, že účastníci tohoto ozdravného pobytu by rozhodně přijali změnu na Chorvatsko nebo Bulharsko, pokud by tu možnost měli.

Prameny:

(1) https://beatingborders.wordpress.com/2015/02/17/mise-a-jour-ii-des-deportations-en-cours-de-migrants-en-provenance-des-forets-de-nador/

Autor: Pavel Dudr | neděle 2.4.2017 1:40 | karma článku: 21.99 | přečteno: 1168x

Další články blogera

Pavel Dudr

Příčiny dnešního terorismu: islám a střet kultur nebo kultů

Z celosvětového přehledu teroristických útoků (1) je zřejmé, že samotný islám na vznik terorismu nestačí, protože nejvíce je jich v zemích, kde je též přítomný kulturní nebo spíše kultovní střet.

22.9.2017 v 23:56 | Karma článku: 25.23 | Přečteno: 606 | Diskuse

Pavel Dudr

Dánsko pátá nejpokojnější země světa a ČR šestá?

Za poslední dva roky vzrostl počet znásilnění v Dánsku o 196% (1) a dánská vláda ohledně eskalace zločinu migrantů říká, že je to „nejhorší situace od druhé světové války" (2)

17.9.2017 v 21:48 | Karma článku: 32.24 | Přečteno: 1004 | Diskuse

Pavel Dudr

Mediální lži, tentokrát o Barmě – Myanmaru

Ze práv o vyhánění muslimských Rohingů z Barmy, se nějak vytratil jeden podstatný důvod: islámský teror, který tomu předcházel.

8.9.2017 v 9:51 | Karma článku: 42.08 | Přečteno: 2765 | Diskuse

Pavel Dudr

Boj proti terorismu? Japonsko náš vzor

Jednou z mnoha lží evropských politiků a vítačů je, že islám nemá nic společného s terorismem. Zde (1) je celosvětový seznam teroristických útoků, ze kterého je už na první pohled patrné,

5.9.2017 v 0:13 | Karma článku: 32.65 | Přečteno: 1514 | Diskuse

Další články z rubriky Občanské aktivity

Bedřich Dvořák

Cla, sankce, dotace a nová ekonomika

Již se zvěřejňují katastrofické scénáře v souvislosti s Brexitem.Každá strana přináší vlastní argumenty přechodu do nevyzkoušené fáze. Z pohledu většinové společnosti v EU jde asi o krok špatným směrem.

24.9.2017 v 8:34 | Karma článku: 4.68 | Přečteno: 154 | Diskuse

Bedřich Dvořák

Na dlani chlup většinou nenajdeš. A kdo ho vlastně hledá?

Blížící si volby ukazují problémy v plné nahotě. Sice většina odpůrců Babiše a ANO vykřikují něco o tom všeobecném kradnutí, tak skutek jaksi utek.Penzijní reforma je prý nevyhnutelná, jen ty finanční prostředky chybějí.

23.9.2017 v 17:38 | Karma článku: 10.65 | Přečteno: 315 | Diskuse

Pavel Herman

Příběhy bezpráví II.: České úřady se dnes chovají hůř než za komunistů

Jedná se o dvojí metr ze strany úřadů na Vyškovsku. Zatímco za komunistů byl oprávněně zrušen chov norků, který obtěžoval sousedy, tak v Čechokapitalismu obdobné stížnosti v případě chovu koní úřady nevyhověly. Zkrátka dvojí metr.

23.9.2017 v 13:05 | Karma článku: 12.00 | Přečteno: 524 | Diskuse

Věra Tydlitátová

Naštvané matky pořádají štvanici na zdravý rozum

Poněkud komický spolek nazvaný příznačně Naštvané matky názorně ukázal, kam až může zavést iracionální rozčílení a obratná manipulace jinak zřejmě nenápadné a pořádkumilovné lidi.

23.9.2017 v 10:39 | Karma článku: 24.01 | Přečteno: 1750 | Diskuse

Pavel Dudr

Příčiny dnešního terorismu: islám a střet kultur nebo kultů

Z celosvětového přehledu teroristických útoků (1) je zřejmé, že samotný islám na vznik terorismu nestačí, protože nejvíce je jich v zemích, kde je též přítomný kulturní nebo spíše kultovní střet.

22.9.2017 v 23:56 | Karma článku: 25.23 | Přečteno: 606 | Diskuse
Počet článků 135 Celková karma 35.51 Průměrná čtenost 1374

Vystudoval strojní fakultu VUT Brno, bývalý konstruktér a projektant obuvnických strojů, potom podnikatel ve strojírenství, nyní důchodce, bydlí ve Zlíně,amatérský kosmolog se zaměřením na mimozemské civilizace a sféricky symetrické Le Maitreovy modely vesmíru, člen Valašské královské astronomické společnosti, žák proslulého sudiče Augustina Navrátila z Lutopecen.Najdete na iDNES.cz

mobilní verze
© 1999–2017 MAFRA, a. s., a dodavatelé Profimedia, Reuters, ČTK, AP. Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu MAFRA, a. s., zakázáno. Provozovatelem serveru iDNES.cz je MAFRA, a. s., se sídlem
Karla Engliše 519/11, 150 00 Praha 5, IČ: 45313351, zapsaná v obchodním rejstříku vedeném Městským soudem v Praze, oddíl B, vložka 1328. Vydavatelství MAFRA, a. s., je členem koncernu AGROFERT.